Dla mediów

Majówka to dla większości z nas doskonała okazja do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu, w gronie najbliższych. Tego typu spotkaniom zwykle towarzyszy rozpoczęcie sezonu grillowego. Jak się do niego przygotowujemy? Czy w tym roku mamy zamiar kupić nowy sprzęt oraz potrzebne do niego akcesoria? W jaki jeszcze sposób chcemy spędzić majówkę i ile na nią wydamy? Wyniki badania zrealizowanego przez ekspertów z grupy Okazje.info pomogą nam odpowiedzieć na te oraz inne pytania.

Przed nami jeden z najdłuższych weekendów majowych od kilku lat. Jeśli pozwolimy sobie na trzy dodatkowe dni urlopu, to będziemy mogli odpoczywać nawet dziewięć pełnych dni. Kto się skusi na małe wiosenne wakacje? Z badania wynika, że aż 29% ankietowanych ma zamiar przedłużyć swoją majówkę, biorąc dodatkowe dni wolne. A jak to wygląda jeśli chodzi o finanse? Osoby, które zamierzają coś wydać, przeważnie nie chcą przekroczyć kwoty 100 zł (24% ankietowanych) lub chcą zmieścić się w przedziale od 101 do 300 zł (20% ankietowanych). Co ciekawe, 10% planuje w długi weekend majowy wydać więcej niż 500 zł.

 

Przygotuj się na grilla

Długi weekend majowy to świetna okazja do rozpalenia pierwszego w tym sezonie grilla. To właśnie w maju największa liczba osób (53% ankietowanych) ma zamiar delektować się smakiem pieczonej kiełbaski, karkówki czy zapiekanych ziemniaczków po raz pierwszy w tym roku. Według badania, część osób już w kwietniu rozpoczęła grillowanie (27%), a pozostali zamierzają „odkurzyć” grilla dopiero w czerwcu lub w sezonie wakacyjnym. Mimo, że taka forma spędzania wolnego czasu jest bardzo popularna, to zdecydowana większość respondentów nie posiada własnego grilla (57% ankietowanych), a tylko 12% zamierza go kupić.

Eksperci z grupy Okazje.info sprawdzili także, ile jesteśmy w stanie wydać na nowy sprzęt grillowy. Z przeprowadzonego badania wynika, że 41% ankietowanych chce przeznaczyć na niego kwotę mieszczącą się w przedziale od 101 zł do 300 zł, a 26% do 100 zł. Celujemy zatem w nieduże grille, niezajmujące zbyt wiele miejsca w bagażniku, garażu czy piwnicy.

 

Do przyrządzenia pysznych dań z grilla potrzebujemy jeszcze specjalnych akcesoriów, np. sztućców czy płyty żeliwnej. Z danych wynika, że 34% ankietowanych posiada takie gadżety, a 10% zamierza je zakupić w tym roku. Osoby, które już zdecydowały się na nabycie nowych akcesoriów, najczęściej zamierzają na nie przeznaczyć kwoty w przedziale od 101 do 200 zł (46%).

Przydatne akcesoria do grilla znaleźć można na stronie: https://www.okazje.info.pl/dom-i-ogrod/sztucce-do-grilla/

Aktywna majówka

Majówka zbliża się do nas wielkimi krokami, dlatego warto już teraz ją zaplanować. To bardzo wiosenny czas, który dobrze jest spędzić na świeżym powietrzu. Najbardziej popularny sposób na wypoczynek to piknik połączony z grillem. W jaki jeszcze sposób mamy zamiar spędzić majówkę? Według badania przeprowadzonego wśród użytkowników Okazje.info, większość z nas będzie relaksować się w domu (28% ankietowanych), a pozostali wyjadą, aby wypocząć, spędzą czas z przyjaciółmi lub aktywnie, np. na rowerze. Jednak nie wszyscy oddadzą się lenistwu i przyjemnościom, znaleźli się również tacy, którzy będą w tym czasie pracować (27% ankietowanych). Mimo to w długi weekend majowy warto wybrać się na chociażby krótką wycieczkę rowerową, spływ kajakowy, konną przejażdżkę, na basen lub do zoo.

 

W tym roku możemy zaplanować naprawdę długi weekend majowy. Warto wykorzystać te dni na zorganizowanie symbolicznego grilla w gronie znajomych i odrobinę sportowych aktywności na łonie natury.

Więcej informacji na temat Okazje.info można znaleźć na stronie www.okazje.info.pl

Dodatkowe informacje