Dla mediów

2017

Majówka to dla większości z nas doskonała okazja do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu, w gronie najbliższych. Tego typu spotkaniom zwykle towarzyszy rozpoczęcie sezonu grillowego. Jak się do niego przygotowujemy? Czy w tym roku mamy zamiar kupić nowy sprzęt oraz potrzebne do niego akcesoria? W jaki jeszcze sposób chcemy spędzić majówkę i ile na nią wydamy? Wyniki badania zrealizowanego przez ekspertów z grupy Okazje.info pomogą nam odpowiedzieć na te oraz inne pytania.

Przed nami jeden z najdłuższych weekendów majowych od kilku lat. Jeśli pozwolimy sobie na trzy dodatkowe dni urlopu, to będziemy mogli odpoczywać nawet dziewięć pełnych dni. Kto się skusi na małe wiosenne wakacje? Z badania wynika, że aż 29% ankietowanych ma zamiar przedłużyć swoją majówkę, biorąc dodatkowe dni wolne. A jak to wygląda jeśli chodzi o finanse? Osoby, które zamierzają coś wydać, przeważnie nie chcą przekroczyć kwoty 100 zł (24% ankietowanych) lub chcą zmieścić się w przedziale od 101 do 300 zł (20% ankietowanych). Co ciekawe, 10% planuje w długi weekend majowy wydać więcej niż 500 zł.

 

Przygotuj się na grilla

Długi weekend majowy to świetna okazja do rozpalenia pierwszego w tym sezonie grilla. To właśnie w maju największa liczba osób (53% ankietowanych) ma zamiar delektować się smakiem pieczonej kiełbaski, karkówki czy zapiekanych ziemniaczków po raz pierwszy w tym roku. Według badania, część osób już w kwietniu rozpoczęła grillowanie (27%), a pozostali zamierzają „odkurzyć” grilla dopiero w czerwcu lub w sezonie wakacyjnym. Mimo, że taka forma spędzania wolnego czasu jest bardzo popularna, to zdecydowana większość respondentów nie posiada własnego grilla (57% ankietowanych), a tylko 12% zamierza go kupić.

Eksperci z grupy Okazje.info sprawdzili także, ile jesteśmy w stanie wydać na nowy sprzęt grillowy. Z przeprowadzonego badania wynika, że 41% ankietowanych chce przeznaczyć na niego kwotę mieszczącą się w przedziale od 101 zł do 300 zł, a 26% do 100 zł. Celujemy zatem w nieduże grille, niezajmujące zbyt wiele miejsca w bagażniku, garażu czy piwnicy.

 

Do przyrządzenia pysznych dań z grilla potrzebujemy jeszcze specjalnych akcesoriów, np. sztućców czy płyty żeliwnej. Z danych wynika, że 34% ankietowanych posiada takie gadżety, a 10% zamierza je zakupić w tym roku. Osoby, które już zdecydowały się na nabycie nowych akcesoriów, najczęściej zamierzają na nie przeznaczyć kwoty w przedziale od 101 do 200 zł (46%).

Przydatne akcesoria do grilla znaleźć można na stronie: https://www.okazje.info.pl/dom-i-ogrod/sztucce-do-grilla/

Aktywna majówka

Majówka zbliża się do nas wielkimi krokami, dlatego warto już teraz ją zaplanować. To bardzo wiosenny czas, który dobrze jest spędzić na świeżym powietrzu. Najbardziej popularny sposób na wypoczynek to piknik połączony z grillem. W jaki jeszcze sposób mamy zamiar spędzić majówkę? Według badania przeprowadzonego wśród użytkowników Okazje.info, większość z nas będzie relaksować się w domu (28% ankietowanych), a pozostali wyjadą, aby wypocząć, spędzą czas z przyjaciółmi lub aktywnie, np. na rowerze. Jednak nie wszyscy oddadzą się lenistwu i przyjemnościom, znaleźli się również tacy, którzy będą w tym czasie pracować (27% ankietowanych). Mimo to w długi weekend majowy warto wybrać się na chociażby krótką wycieczkę rowerową, spływ kajakowy, konną przejażdżkę, na basen lub do zoo.

 

W tym roku możemy zaplanować naprawdę długi weekend majowy. Warto wykorzystać te dni na zorganizowanie symbolicznego grilla w gronie znajomych i odrobinę sportowych aktywności na łonie natury.

Więcej informacji na temat Okazje.info można znaleźć na stronie www.okazje.info.pl

Rozpoczęcie nowego roku to dobry moment na zaplanowanie zmian w naszych domach i mieszkaniach. Decyzja o remoncie powinna być przemyślana i dobrze skalkulowana. Znalezienie i wynajęcie fachowców, zakup odpowiednich materiałów, a co najważniejsze wybór pomieszczenia, które w pierwszej kolejności powinniśmy wyremontować – to wszystko pochłania sporą ilość czasu. Jak sprawnie zaplanować remont oraz jakie trendy obowiązują w nowym 2017 roku, podpowiadają eksperci z Grupy Okazje.

Wraz z nadejściem nowego roku warto pomyśleć o tym, czy i jakie zmiany w naszych  wnętrzach chcielibyśmy zrealizować. Niestety, nawet nieduży remont to zazwyczaj mnóstwo czynności do wykonania, a  dodatkowo nie wszystkie można przewidzieć. Warto już teraz zaplanować, w jakich pomieszczeniach chcielibyśmy wprowadzić mniejsze lub większe zmiany. Pozwoli to nam odpowiednio wygospodarować budżet, zrealizować założone plany, zaoszczędzić sporo czasu, a także uniknąć niepotrzebnego stresu i niechcianych niespodzianek. Jeśli zależy nam na sprawnym remoncie w rytmie tegorocznych trendów, to warto prześledzić porady, które przygotowali eksperci z Grupy Okazje.

Analiza i zakres potrzebnych prac remontowych

Planowanie remontu należy rozpocząć od przygotowania listy prac, które chcemy przeprowadzić w konkretnych pomieszczeniach. Warto dokładnie zaplanować ich zakres.  Często zdarza się bowiem, że podczas trwającego już remontu nasuwają się nam pomysły, na których realizację jest za późno. Jak temu zaradzić? Najlepiej stworzyć dwa rysunki: na pierwszym szkic pomieszczenia, które mamy, a na drugim to, co chcemy w nim zmienić. W trakcie ich tworzenia pomysły zaczną nasuwać się same, a np. wymiana starych płytek zostanie dodatkowo połączona z przemalowaniem pomieszczenia, wymianą listew podłogowych, karniszy czy baterii. Tak sprecyzowana lista oraz pomocne szkice pozwolą nam dokładnie zaplanować remont. Następnym krokiem zaraz po wykonaniu tych czynności, powinno być określenie budżetu, którym dysponujemy. Należy pamiętać, że w trakcie remontu mogą wypaść nieprzewidziane wydatki, dlatego zawsze trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami. Z taką wiedzą możemy przejść do dalszych działań, czyli rozpoczęcia prac remontowych od tych najbardziej pilnych.

Postaw na fachowców                                                      

Większość prac remontowych wydaje się być prosta, a w rzeczywistości wymaga zatrudnienia fachowców. Własnoręcznie możemy wykonywać te drobne czynności, które jesteśmy w stanie doprowadzić do samego końca, bez spowodowania dodatkowych szkód. Bardziej skomplikowane prace remontowe należy zlecić specjalistom. Jak ich znaleźć? Najlepiej bazować na sprawdzonej lub poleconej ekipie remontowej, która składa się z różnych specjalistów oferujących kompleksowe usługi. Jeśli nie mamy nikogo takiego, wówczas musimy postawić na ogłoszenia zamieszczane w internecie. Należy jednak być ostrożnym i dokładnie sprawdzić, czy dana firma jest zarejestrowana w KRS oraz zwrócić uwagę na opinie na jej temat. Pamiętajmy, że na ekipie remontowej nie należy oszczędzać - dobrzy fachowcy się cenią, a lepiej zrobić coś raz, a porządnie, bez niechcianych poprawek. O czym należy pamiętać zlecając remont danej firmie? Najważniejsze jest podpisanie umowy, która powinna zawierać zakres prac, harmonogram, datę rozpoczęcia oraz zakończenia, jak i cenę końcową ustaloną z kierownikiem ekipy. Ustalenie terminu, w którym chcielibyśmy przeprowadzić remont jest niezwykle ważne. Musimy liczyć się z tym, że rezerwację u dobrej ekipy remontowej trzeba zrobić około trzy, cztery miesiące wcześniej.

Trendy wnętrzarskie

Projektanci wnętrz zaskakują nas nowymi pomysłami w każdym sezonie. Tegoroczne trendy nastawione są na ciepłe, przytulne oraz wyraziste wnętrza, których nie będziemy chcieli opuszczać. Jakie kolory będę królować w tym roku? Według Instytutu Pantone tegorocznym numerem jeden wśród kolorów jest grennery – czyli świeży zielony. Powstał z połączenia dwóch kolorów: ciemnej zieleni oraz żółci. Nada on pomieszczeniom świeżości, a także wprowadzi spokój i harmonię. Kolejnym kolorem, który warto zastosować jest szarość. To kultowa barwa, która już w ubiegłym sezonie zadomowiła się w naszych wnętrzach. Jej jasny odcień najlepiej sprawdzi się w połączeniu z denimem, czyli kolorem wpadającym w odcienie jeansu. Ciemna szarość pięknie będzie prezentowała się z kolei z niezwykle modnym pastelowym różem. Tegoroczne trendy stawiają także na wszystkie odcienie niebieskiego, którym możemy pokryć całe ściany lub wprowadzić go, jako dodatek na tkaninach czy meblach. To idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy szukają w domu spokoju i odprężenia. Równie modne są wnętrza z akcentami czerwieni lub koloru pomarańczowego, które dzięki swojej wyrazistości nadadzą im charakteru. W tym roku projektanci duży nacisk kładą także na tapety z motywem liści czy metalowe, geometryczne wzory na ścianach. Jeśli chcemy podążać za najnowszymi trendami, to warto również wiedzieć, że do łask wraca drewno w bardzo ciemnych odcieniach, które w połączeniu ze złotymi elementami tworzy idealną kompozycję.

Nowy rok to dobry czas na zaplanowanie remontu w naszych domach czy mieszkaniach. Jeśli planujemy zmienić lub odświeżyć wnętrza, należy już teraz stworzyć plan działania, rozpisać budżet, zadbać o fachowców i zapoznać się z tegorocznymi trendami. Odpowiednio wczesne rozpoczęcie przygotowań to droga do sukcesu i idealnych efektów.

Dodatkowe informacje