Dla mediów

         Wymiana opon w Polsce nie jest obowiązkowa. Niemniej już na przełomie października i listopada zainteresowanie kupnem zimowego ogumienia jest bardzo wysokie. Na co zwracamy uwagę, szykując auto do zimy? Jak dobieramy opony? U kogo kupujemy i za ile?

 Jak pokazują dane zawarte w raporcie "Przygotuj auto na zimę. Opony zimowe - wybory internautów", polscy kierowcy wymieniają opony na długo przed rozpoczęciem zimy. Mimo tego, że wcale nie muszą, chcą przystosować je do warunków, jakie pojawią się na drogach wraz z pierwszym śniegiem.

Zmotoryzowani konsumenci zdają sobie sprawę z tego, że najwyższą gwarancję bezpieczeństwa i komfortu jazdy dają opony wybrane zgodnie z zaleceniami producenta samochodu. Najważniejszymi kryteriami ich wyboru były więc parametry techniczne takie jak średnica, szerokość oraz profil. Producent i cena, choć bezkonkurencyjne w innych grupach produktowych, np. w elektronice użytkowej, tutaj odgrywają rolę drugorzędną.

Po polskich drogach nadal w większości jeżdżą stare samochody i z niższej półki - ma to swoje odzwierciedlenie w dobieraniu opon do danych modeli, jednak co warte zauważenia, w 2014 roku kupowanych jest więcej opon do nowszych roczników.

O tym, kiedy kupujemy opony zimowe i całoroczne, jakie ogumienie cieszy się największą popularnością, a także, jakie są prognozy na kolejne miesiące w kwestii preferencji zakupowych polskich kierowców, dowiedzieć się można z pełnej wersji raportu. Zapraszamy do lektury.

Dodatkowe informacje