Dla mediów

          I Komunia Święta i Dzień Dziecka - to okazje, by w najbliższym czasie obdarować swoje pociechy prezentami. O tym, co rodzice kupują, czego nie powinni kupować i co decyduje o ich wyborze w majowym raporcie porównywarki cen Okazje.info.

Dorośli często popełniają ten błąd – kupują dziecku prezent niezgodny z jego zainteresowaniami, oczekiwaniami. Efekt jest taki, że niespodzianka szybko idzie w odstawkę. Aby tego uniknąć, specjaliści serwisu Okazje.info przygotowali raport o najnowszych trendach dotyczących prezentów dla dzieci w wieku 8-13 lat.

Opracowanie, które powstało na podstawie analizy bazy danych porównywarki cen, odpowiada na pytania, na które odpowiedzi szukają rodzice, chrzestni, dziadkowie: czy prezent ma być użyteczny, czy służyć zabawie? Jaki prezent dla dziewczynki, a jaki dla chłopca? Czy producent zapewnia bezpieczeństwo użytkowania zakupionych prezentów? Jakie prezenty swoim dzieciom kupują inni?

Analizując dane specjaliści Okazje.info znaleźli receptę na idealny prezent dla dziecka. – Przede wszystkim prezent powinien ucieszyć i zaskoczyć dziecko – ważne, by pasował do jego osobowości. Wśród kategorii zaprezentowanych w raporcie największą popularnością nadal cieszą się rowery. Tablety i laptopy to również chleb powszedni dla 8-13-latków - powiedział Mateusz Mirys, analityk porównywarki cen Okazje.info.

Raport „Czas prezentów. Komunia Św. i Dzień Dziecka” zdradza, jakie podarunki już się sprawdziły i którzy producenci cieszą się największym zaufaniem rodziców. Zachęcamy gorąco do lektury.

Dodatkowe informacje