Dla mediów

 Według najnowszego raportu porównywarki cen Okazje.info, Polacy nie zwlekają z zakupami świątecznymi do ostatniej chwili. Kupują rozsądnie i oszczędnie. Ale czy zawsze?

21 kwietnia, czyli zdecydowanie później niż w zeszłym roku, zasiądziemy do wielkanocnego stołu. To daje nam więcej czasu na przemyślenie, czego potrzebujemy, by ułożyć świąteczne menu, jak zaaranżujemy stół i jakie dodatki wprowadzą nas w nastrój Wielkiej Nocy.

Analiza, którą przeprowadzili specjaliści serwisu Okazje.info wskazuje, że największą popularnością przed świętami cieszą się drobne dodatki symbolizujące Wielkanoc. Mają one ogromne znaczenie dla tych, którzy cenią sobie tradycyjne przystrajanie święconki czy dekorowanie wnętrza swojego domu. Ozdoby nie są kosztowne, dlatego kupujemy ich więcej, a decyzja o ich zakupie podejmowana jest spontanicznie.

Co innego, jeśli chodzi o sprzęt kuchenny czy zastawy obiadowe. Takie wyposażenie to wydatek sięgający nawet kilku tysięcy złotych. Z tymi artykułami związujemy się na lata, dlatego ważna jest jakość, funkcjonalność i ergonomia. Statystyki serwisu Okazje.info w zakresie preferencji zakupowych Internautów dowodzą, że Polacy korzystają z okoliczności, jakimi są święta wielkanocne, by zainwestować w nowe artykuły gospodarstwa domowego.

Jakim producentom ufają Polacy? Jakie funkcje musi posiadać sprzęt kuchenny niezbędny każdej pani domu? Na co stawiamy: na klasykę czy nowoczesność, dekorując stół? Jakie ozdoby są modne w tym roku? Raport zdradza wszystkie szczegóły.

Dodatkowe informacje