Dla mediów

Po polskich drogach w większości jeżdżą samochody z niskiej i średniej półki cenowej – to fakt, który wpływa na wybory opon. Czy Polacy zmieniają opony z zimowych na letnie i odwrotnie? U kogo kierowcy kupują opony? Na te pytania odpowiada najnowszy raport porównywarki cen Okazje.info „Zainteresowanie kategorią opony - perspektywa roczna”.

Mówi się, że Polacy nie dbają o opony w swoich autach. Specjaliści porównywarki cen Okazje.info przyjrzeli się, jak w 2013 roku miała się teoria do praktyk kierowców. Czy sezonowa wymiana opon to tylko mit?

Właściciele samochodów wciąż liczą na promocje, wyprzedaże, szukają najniższych cen wśród producentów opon. Nie są jednak obojętni na jakość i bezpieczeństwo jazdy podczas zmieniających się warunków pogodowych.

Jednak nie tylko sezonowość wpływa na decyzje konsumenckie kierowców. Polscy Internauci najczęściej poszukują opon stosowanych przede wszystkim w samochodach z niskiej i średniej półki cenowej. To właśnie tego typu samochodów na polskich drogach jest najwięcej. - Dla rynku opon samochodowych ma to duże znaczenie - producenci opon dopasowują ofertę do najliczniejszej grupy odbiorców – uważa Michał Delekta, nie ukrywając, że decyzja o wymianie kół w szczególności na te o większej średnicy ma swoje źródło również w preferencjach estetycznych kierowcy. 

W 2013 roku właściciele samochodów zaufali markom: Continental, Michelin, Pirelli, Bridgestone, Dunlop, Goodyear i Dębica. Jak pokazują statystyki, z coraz większą skutecznością walczą o klientów mniej znani producenci z Dalekiego Wschodu. Nie ulega jednak wątpliwości, że uwaga Internautów koncentruje się na oponach w niższych przedziałach cenowych. Ci producenci, którzy proponują przystępne ceny, są wybierani częściej. Tu prym wiedzie Dębica.

Jakich jeszcze wyborów dokonali Polscy kierowcy w minionym roku? Jakie opony są najlepsze dla aut jeżdżących polskimi drogami? O tym w pełnej wersji raportu. Zapraszamy do lektury.

Dodatkowe informacje