Dla mediówNa stronach porównywarki Okazje.info zadebiutowała nowa kategoria – Zdrowie. Prezentacja produktów aptecznych została dostosowana do nowych wymogów ustawy refundacyjnej, które zabraniają stosowania oznaczeń zachęcających do zakupu farmaceutyków i wyrobów medycznych w konkretnej aptece. Zgodnie z zapisami ustawodawcy, dozwolona jest wyłącznie prezentacja produktów w postaci katalogu cen i taki kształt przybrała nowa kategoria na Okazje.info, wyodrębniona z dotychczasowego działu ,,Zdrowie i Uroda".

Prezentacja farmaceutyków zawiera przewidziane przez ustawodawcę oznaczenie ,,leki OTC", a produkty z kategorii objętych ustawą nie będą się pojawiać w boksach reklamowych. W kategoriach aptecznych zablokowany został też mechanizm licytacji stawki, dzięki któremu sklepy dotychczas mogły pozycjonować swoje oferty. Obecnie obowiązuje w nich jedna stała stawka dla wszystkich sprzedawców. - Wprowadzając zmiany braliśmy pod uwagę zarówno analizę prawną, jak i opinie sklepów - mówi Wojciech Karwowski, Key Account Manager Okazje.info. O tym, że podjęte przez nas działania są właściwe świadczy fakt, że część sklepów, która zawiesiła prezentację ofert w obawie przed naruszeniem prawa, ponownie prezentuje je na Okazje.info – dodaje.

Wprowadzone zmiany ucieszyły przedstawicieli ponad 400 sklepów posiadających w swojej kategorii produkty apteczne, które współpracują z Okazje.info. Jak mówi Rafał Kaczmarczyk, Dyrektor ds. Marketingu apteki Tanie-leczenie.pl: „Dostosowanie sposobu prezentacji ofert do wymogów prawnych pozwala sklepom na dalsze wykorzystywanie wartościowego kanału dystrybucji, jakim są porównywarki, co ma ogromne znaczenie w sytuacji drastycznego ograniczenia możliwości zaprezentowania swojego towaru klientom".

Jednak stworzenie nowych kategorii ma znaczenie nie tylko dla sprzedawców. Na serwisie powstał nowy, bardziej czytelny i szczegółowy podział produktów w kategoriach Zdrowie oraz Uroda. Tym samym ułatwiono internautom nawigację w ramach serwisu - wyodrębniono m.in. leki na poszczególne dolegliwości (dział ,,Leki OTC na przeziębienie" a w nim kolejno: na ból gardła, na kaszel, na katar, przeciwbólowe) oraz wprowadzono podział ze względu na postać leku (np. osobno plastry i tabletki odchudzające). Przedstawiciele Okazje.info przyznają, że zebrane doświadczenie posłuży w przyszłości do dalszych prac nad ulepszeniem struktury serwisu.

Przeczytaj o naszej publikacji:

 

http://www.ekomercyjnie.pl/okazje-info-z-nowa-kategoria-dla-aptek-internetowych/

http://media2.pl/internet/90117-Oferty-internetowych-aptek-w-Okazje.info.html

Dodatkowe informacje