Dla mediówMarkowe buty, gry video i Wranglery za 100 zł. Dwa miesiące od wprowadzenia do Porównywarki Okazje.info oferty sklepu Amazon, prezentujemy podsumowanie najchętniej kupowanych produktów.

Hitem okazała się kategoria Apparel&Accesories – odzież i dodatki kupowało ponad 30% korzystających z Amazon na Okazje.info. Jednymi z najczęściej wybieranych produktów były dżinsy Wrangler, które w brytyjskim sklepie kupimy już za równowartość 100 zł, czyli ok. 30% taniej niż w Polsce. Uznanie zdobyła też oferta modnych marek Miss Sixty i Mexx oraz buty – m.in. Tommy Hilfiger, Nike i Puma - wybierane przez ponad 15% internautów.

- W pierwszej fazie integracji postawiliśmy na wprowadzenie produktów trudno dostępnych w Polsce, na światowe, luksusowe marki. Wyniki sprzedaży pokazują, że właśnie tego szukali internauci - mówi Milena Bakalarz z Okazje.info. - Dzięki konkurencyjnym cenom sklepów zagranicznych ubrania i akcesoria najlepszych projektantów są osiągalne dla coraz większej ilości internautów.

Oferta Amazonu na Okazje.info zdobyła jednak popularność nie tylko wśród fanów mody. Obecnie niemal 10% zakupów dokonywanych za pośrednictwem Porównywarki to produkty z kategorii PC&Video Games. Popularne tytuły, jak Gran Turismo 5 czy FIFA 12 można mieć kilkadziesiąt złotych taniej niż w polskich sklepach, a przeceny konsol dochodzą nawet do 30 funtów. Oznacza to, że Xboxa 4GB możemy mieć już za ok. 640 zł.

Dostępna na Okazje.info oferta jest ciągle poszerzana o nowe produkty i kategorie. - Od stycznia pozyskaliśmy ponad 400 000 nowych produktów - dodaje Bakalarz. - W ostatnich tygodniach zaczęliśmy prezentować m.in. designerski sprzęt AGD i wyposażenie kuchni oraz produkty dla dzieci. Hitem są dziecięce buty Crocs, które można kupić już za 10 funtów.

Więcej prezentowanych produktów oznacza większą widoczność Amazonu w porównywarce. A to przekłada się na wzrost ilości zamówień. W porównaniu z pierwszym miesiącem, w lutym złożono ich ponad dwa razy więcej i obecnie jest to kilkaset zamówień tygodniowo.

Przeczytaj o naszej publikacji:

 

http://www.chip.pl/news/internet-i-sieci/e-handel/2012/03/co-polacy-kupuja-w-amazonie

http://www.biznes-klasa.pl/artykuly/view.php?op=art&mid=67996

 

Dodatkowe informacje