Aktualności

< powrót do aktualności

Lato coraz bliżej – czas na urodowe zmiany

Ponieważ wielkimi krokami zbliżamy się do lata, warto już teraz rozpocząć intensywne przygotowania do tej szczególnej pory roku. Według badań przeprowadzonych na zlecenie Grupy Okazje, wiosna dla ponad połowy z nas to idealny moment na zmiany w życiu, zarówno te związane z odświeżeniem garderoby i wyglądu, jak też pracą nad doskonałą kondycją fizyczną.

Z badania zrealizowanego na zlecenie Grupy Okazje wynika, że większość osób planuje wprowadzić istotne zmiany w swoim wyglądzie w związku z nadchodzącym sezonem letnim. Zadeklarowało to aż 55% ankietowanych. Odświeżenie garderoby oraz prace nad kondycją fizyczną zakłada z kolei 56% badanych. Jeżeli chodzi o ten pierwszy aspekt, to  zdecydowana większość kobiet planuje zakup nowych butów (83%), spodni (62%), a prawie połowa bielizny (48%). Jedynymi rzeczami, które mężczyźni zamierzają nabyć częściej niż kobiety, są t-shirty (71%).

 

Piękni na wiosnę                                                              

W związku z nadchodzącym latem, badani oprócz zakupów, planują także zmiany w swoim wyglądzie. Największy odsetek ankietowanych zamierza dokonać metamorfoz fryzjerskich oraz kosmetycznych.  Aż 39% osób odpowiedziało, że zamierza zmienić kolor włosów, 37% ich długość, a 37% chce wykonać zabiegi kosmetyczne. Respondenci planują również zmienić sposób ubierania się (28%) oraz malowania (15%).

 

 

 

Letnie postanowienia

W badaniu ankietowani zostali zapytani również o to, jakie postanowienia chcieliby zrealizować w nadchodzącym sezonie. I tak – 53% osób chce więcej czasu spędzić na świeżym powietrzu oraz poświęcić go aktywności fizycznej, 39% badanych planuje zdrowiej się odżywiać, a 38% chce schudnąć. Prawie 1/3 respondentów odpowiedziała, że chce mniej czasu spędzać przed komputerem (29%), a ponad 1/4 przed telewizorem (26%). Z kolei 23% osób chce w okresie letnim nadrobić zaległości w czytaniu książek.

 

Z analizy Grupy Okazje wynika więc, że wiosna to pora roku, która sprzyja zmianom – nie tylko tym związanym z urodą. Planujemy bowiem zakupy w celu zmiany stylu ubierania, poprawę wyglądu włosów czy też wzmożoną aktywność fizyczną i kulturalną. A wszystko po to, by super czuć się i wyglądać podczas nadchodzących wakacji.

Dodatkowe informacje