Aktualności

05 kwietnia 2017

Cztery kroki do wiosny w salonie

Wiosna to doskonała okazja, aby pokusić się o zmianę wystroju naszego salonu. Wcale nie musimy zatrudniać fachowców i wymieniać starych mebli na nowe. Wystarczy mała metamorfoza w postaci nowych zasłon, kwiatowych dodatków, żywych roślin oraz dokładnych porządków, dzięki którym poczujemy powiew świeżości. Co dokładnie zrobić, aby wiosna na dobre zagościła w naszym salonie?

Wraz z początkiem długo oczekiwanej wiosny warto pomyśleć o małej metamorfozie salonu. Zadziwiający efekt możemy uzyskać bez gruntownych i kosztownych prac remontowych. Farba do przemalowania mebli, kilka nowych dodatków z wiosennym motywem, świeże kwiaty i podstawowy sprzęt do sprzątania – tylko tyle potrzebujemy, aby nasz salon nabrał nowego, świeżego wyglądu.

Krok 1 – Wiosenne porządki

Generalny porządek to początek wiosennej metamorfozy naszego salonu. Warto rozpocząć go od wyprania firanek i zasłon, a także poszewek z poduszek oraz kocy. Gromadzi się na nich sporo kurzu, więc nie możemy zapomnieć o ich odświeżeniu. Kolejnym krokiem jest otwarcie na oścież wszystkich okien, aby kurz nie unosił się w powietrzu. Za pomocą ściereczki z mikrofibry i specjalnych środków czyścimy powierzchnię mebli, parapetów oraz staramy się dotrzeć do wszystkich, nawet najmniejszych zakamarków, których na co dzień nie sprzątamy. Warto pamiętać, żeby dla bezpieczeństwa, sprzęt typu telewizor czyścić na sucho. Kiedy pozbędziemy się na dobre kurzu to zabieramy się za odsuwanie mebli i dokładne mycie brudu, który się za nimi nazbierał. Jeśli posiadamy skórzaną sofę to warto wyczyścić ją domowym sposobem - za pomocą oliwki, którą wcieramy i zostawiamy na około 10 minut dla uzyskania połysku. Materiałowe kanapy czyścimy jedynie odkurzaczem, ale zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Jak najefektywniej umyć podłogę? Najlepiej sprawdzi się mop obrotowy. Idealnie radzi sobie z zaschniętymi plamami bez większego nacisku, który trzeba włożyć w mycie mopem płaskim. Wisienką na torcie wiosennych porządków niech będzie zapalenie zapachowych świec i ustawianie odświeżaczy powietrza.

Krok 2 – Metamorfoza mebli

Jeśli chcemy niedużym kosztem odmienić wnętrze salonu, to warto pomyśleć o odnowieniu starych mebli. Jak to zrobić? Na przykład za pomocą farby kredowej, która nie wymaga usuwania starych warstw i przygotowywania powierzchni mebla do zmian. Wystarczy go jedynie oczyścić i odtłuścić, a potem rozpocząć malowanie. Drugim sposobem na odnowienie starych mebli jest użycie dekoracyjnej foli przylepnej lub specjalnej tapety. Oba tworzywa bardzo dobrze zakrywają zniszczoną okleinę i zapobiegają jej odrywaniu. Świetnym pomysłem, który doskonale sprawdzi się w małych wnętrzach jest użycie tak zwanej okleiny lustrzanej. Dzięki niej mebel stanie się  „przeźroczysty”, a efekt lustra optycznie powiększy wnętrze salonu. W prosty sposób możemy również odmienić wygląd naszych foteli czy kanapy. Wystarczy oddać je w profesjonalne ręce tapicera, który obije je na nowo wybranym przez nas materiałem. Jeśli jednak zależy nam na ograniczeniu wydatków, to wystarczy zakup narzuty, którą okryjemy meble wypoczynkowe, nadając im nowego wyglądu. Wiosną bardzo dobrze sprawdzą się te z w jasnych, pastelowych kolorach. Za pomocą tych kilku prostych trików możemy odnowić meble i stworzyć dzięki nim zupełnie nowe, świeże wnętrze.

Krok 3 – Wiosenne dodatki

Po generalnych porządkach i odświeżeniu mebli czas na wiosenne dekoracje, które potrafią zdziałać cuda. Dzięki nim wiosna w pełni zagości w naszym salonie. Jednym z głównych trendów tegorocznego sezonu jest motyw polnych kwiatów, który pięknie prezentuje się na poduszkach, kocach, pościeli, zasłonach czy roletach. W salonie mile widziane są dodatki w pastelowych kolorach typu mięta, pudrowy róż czy rozbielony żółty. Te łagodne i spokojne barwy kojarzą się ze słońcem, dlatego idealnie sprawdzą się w okresie wiosenno-letnim.

Jeśli lubimy zestawienia różnych kolorów to postawmy na folkowy design. Dodatki z ludowymi wzorami świetnie prezentują się w nowoczesnych wnętrzach, dodając im charakteru i wyrazistości. To propozycja dla odważnych osób, które lubią łączyć tradycję z najnowszymi trendami. Folklorystyczne obrazy, ramki na zdjęcia, narzuty oraz poduszki to must have tej wiosny – powiedziała Aleksandra Chłapińska, ekspert Okazje.info

Krok 4 – Żywe kwiaty

Nic tak nie odświeży salonu po zimie, jak duży bukiet pachnących kwiatów w wazonie. To dekoracja, która cieszy oczy i wprowadza przyjemną atmosferę. Wiosną warto także stworzyć w domu swoją własną prywatną łąkę, sadząc w doniczce z przegródkami kilka kwiatków cebulowych, np. hiacyntów, narcyzów, tulipanów czy szafirków, aby cieszyć się ich kolorem oraz zapachem przez cały sezon. Wystarczy kilka małych zmian,  aby na dobre powitać wiosnę w salonie. Warto skorzystać z pięknej pogody i odświeżyć to wnętrze jeszcze przed świętami.

Więcej wiosennych inspiracji znaleźć można na stronie:  http://www.okazje.info.pl/lf/dom-i-ogrod/dekoria-roleta-rzymska-capri-niebiesko-rozowe-kwiaty-na-bialym-tle-monet-80x170.html

15 marca 2017

Światowy Dzień Konsumenta – najważniejsze prawa e-konsumenta

Zakupy on-line z roku na rok są stają się coraz bardziej popularne. W badaniu „E-commerce w Polsce 2016”, prawie połowa wszystkich przebadanych internautów (48%) zadeklarowała dokonanie jakichkolwiek zakupów przez Internet w przeszłości[1]. Co więcej, ten sposób nabywania dóbr i usług już dawno przestał być domeną jedynie ludzi młodych. Dzisiaj zakupy w sieci robią osoby niemal ze wszystkich grup wiekowych i o bardzo różnym statusie społecznym. Światowy Dzień Konsumenta to dobry moment, aby przypomnieć, jakie dodatkowe prawa przysługują tym, korzystającym ze sklepów internetowych. W jednym miejscu zebrali je eksperci Grupy Okazje.info.

Pomimo ogromnej popularności zakupów w sieci nadal istnieją osoby, które obawiają się zawarcia transakcji na odległość. Za największą przeszkodę uważają z reguły niemożność zobaczenia towaru na żywo, czy porozmawiania przed zakupem ze sprzedawcą. Wielu potencjalnych konsumentów boi się także internetowych oszustów, czy problemów z reklamacją lub zwrotem, które są jednym z najczęściej pojawiających się zażaleń w opiniach pozostawianych przez klientów sklepów internetowych[2].

Mając świadomość, jakie szczególne prawa chronią osoby dokonujące zakupów w sieci, możemy poczuć się bezpieczniej oraz przekonać się do tego wygodnego i często znacznie bardziej opłacalnego sposobu nabywania dóbr i usług. Światowy Dzień Konsumenta, który przypada 15 marca, to dobra okazja, aby przypomnieć najważniejsze z nich – powiedziała Iwona Pawełczyk, ekspert Grupy Okazje.info.

Pełna informacja

Pierwszym krokiem, który powinniśmy wykonać przed zakupem w sklepie internetowym, jest sprawdzenie informacji o sprzedawcy. Warto wiedzieć, że przedsiębiorąca ma obowiązek podać wszystkie istotne dla konsumenta dane, gdyż przysługuje mu prawo do jasnej i pełnej informacji. Na stronie sklepu nie powinno zatem zabraknąć nazwy i adresu firmy, kosztów i form dostawy, możliwych sposobów dokonania płatności, ceny produktu lub usługi oraz ich podstawowych cech, czy informacji o prawie do odstąpienia od umowy. W przypadku ceny powinna ona zawierać wszystkie cła, podatki i inne opłaty związane z nabyciem towaru. Wyjątkiem jest tylko przesyłka, za którą płacimy oddzielnie. Jeżeli przedsiębiorca zataja którekolwiek z tych danych, lepiej nie ryzykować zakupu towaru w jego sklepie.

Zwrot towaru

Transakcje zawierane na odległość umożliwiają nam zwrot towaru bez podania przyczyny. W Polsce na odesłanie zakupionych dóbr mamy 14 dni od daty otrzymania zakupionego przedmiotu, a w szczególnych przypadkach nawet 12 miesięcy. Dłuższy okres czasu dotyczy sytuacji, w których przedsiębiorca nie powiadomi klienta pisemnie o prawie do zwrotu towaru. Prawo do odstąpienia od umowy nie obowiązuje jedynie w pojedynczych przypadkach, takich jak na przykład dostawa prasy, usługi w zakresie gier hazardowych, usługi zakwaterowania czy zakup towarów lub usług wyprodukowanych „na miarę”. W praktycznie każdym innym przypadku możemy zwrócić się do sprzedawcy z prośbą o zwrot poniesionych kosztów. Musimy jednak pamiętać, że opłacenie przesyłki zwrotnej leży po naszej stronie, a zakupiony produkt nie może nosić śladów użytkowania. Nie oznacza to jednak, że opakowanie również nie może być naruszone. Konsument ma bowiem prawo zapoznać się z otrzymanym produktem, a jest to możliwe jedynie poprzez jego odpakowanie. Zapis ten nie dotyczy jedynie dóbr, które po odpakowaniu tracą swoją wartość, na przykład oprogramowania czy plików muzycznych.

Reklamacje

W przypadku reklamacji najczęściej pojawiają się wątpliwości, gdy korzystamy z promocji czy kodów rabatowych. Często nie mamy pewności, czy kupując produkt w niższej cenie nadal obowiązuje nas prawo do reklamacji. Pamiętajmy zatem, że fakt, iż kupiliśmy towar ze zniżką, według prawa nie jest dla sprzedawcy argumentem, by odrzucić reklamację. Tego rodzaju towary nie tracą także swojej gwarancji. Wyjątkiem są transakcje dotyczące nabycia uszkodzonych produktów, na przykład pęknięta szybka w telefonie, o ile zostaliśmy wcześniej poinformowani o tych wadach. Reklamacja nie obejmuje jednak jedynie uszkodzonej części, inne elementy urządzenia czy przedmiotu mogą jej nadal podlegać.

Siła opinii

Dla wielu e-konsumentów, obok prawa bardzo istotne są opinie innych klientów. To do nich zaglądają znacznie częściej niż do regulaminów sklepów. Potwierdziło to badanie przeprowadzone wśród użytkowników porównywarki cen Okazje.info[3], w którym 82% ankietowanych zadeklarowało, że jest to obowiązkowy krok, który podejmują przed dokonaniem transakcji. Opinii najczęściej poszukują na stronach porównywarek cenowych (32% badanych), stronie sklepu (29%) i forach internetowych (28%). Najrzadziej w tym celu zaglądają na eksperckie strony www lub blogi (11%). Co więcej, aż 87,5% respondentów stwierdziło, że jeżeli produkt ma złe opinie, rezygnują oni z jego zakupu.

Prawo chroniące konsumentów online oraz opinie pozostawiane przez innych klientów wielu osobom pozwalają czuć się bezpiecznie, dokonując transakcji w sieci. To bardzo ważne, aby zakupy przez Internet nie wiązały się z niepotrzebnym stresem. To w końcu niezwykle wygodna i szybka forma nabywania dóbr i usług, a często także znacznie bardziej opłacalna w porównaniu z zakupami w sklepach stacjonarnych, z której powinniśmy korzystać bez żadnych obaw – powiedziała Iwona Pawełczyk, ekspert Grupy Okazje.info.

Więcej informacji na temat Grupy Okazje.info można znaleźć na stronie www.okazje.info.pl[1]E-commerce w Polsce 2016. Gemius dla e-Commerce Polska

[2]Dane pozyskanie, dzięki analizie opinii pozostawianych za pomocą programu Wiarygodne Opinie.

[3]Badanie przeprowadzone w listopadzie 2016 roku, na próbie 2002 użytkowników serwisu Okazje.info.

14 marca 2017

Sezon remontowy 2017 – wnętrzarskie podsumowanie 2016 roku i trendy na 2017 Raport Okazje.info

 

Polacy, podobnie jak niegdyś taniec czy obecnie gotowanie, pokochali również urządzanie. Chcemy mieszkać modnie, wygodnie i przytulnie. Podążamy za trendami, czytamy blogi wnętrzarskie i inwestujemy – w stylową zastawę stołową, nową kanapę czy designerski stolik kawowy. Jaki był 2016 rok jeżeli chodzi o zakupy wnętrzarskie? Na to pytanie, tuż przed rozpoczęciem nowego sezonu remontowego, odpowiada raport przygotowany przez ekspertów Grupy Okazje.info.

 

Wiosna to najlepszy czas na przeprowadzenie remontu, dzięki któremu nasz dom lub mieszkanie „odetchnie” po ciężkiej zimie. Sprzyja temu zarówno pogoda, jak i nasze finanse – zdążyliśmy nieco odbudować budżet po Świętach Bożego Narodzenia, a jeszcze nie ponieśliśmy kosztów wakacyjnego wyjazdu. Zanim rozpoczniemy przygotowania do wiosennego remontu i rzucimy się w wir poszukiwań nowych mebli czy dodatków, warto sprawdzić, co było najchętniej kupowane w 2016 roku oraz jakie trendy wnętrzarskie zapanowały w obecnym, 2017 roku. Pomocny może okazać się raport przygotowany przez ekspertów Grupy Okazje.info

 

Raport składa się z czterech części. Pierwszą z nich jest podsumowanie najważniejszych trendów wnętrzarskich w 2016 roku. Do ich skomentowania zaproszony został przedstawiciel jednego z największych sklepów internetowych w tej branży – dekoria.pl.

 

Druga część to analiza, która opiera się na danych zebranych przez serwis Okazje.info. Prezentują one zainteresowanie internautów poszczególnymi produktami z kategorii Dom i wnętrze w 2016 roku. Analizie poddano także kryteria, którymi kierują się użytkownicy serwisu podczas poszukiwań wyposażenia do domu. Pod uwagę wzięto przede wszystkim cenę i kolor, ale także materiał, funkcje czy wymiary.

 

Trzeci punkt raportu to analiza stylu zakupów wnętrzarskich w sieci na bazie danych portalu dekoria.pl. Określony został średni czas, który użytkownicy spędzają na stronie, najczęściej zadawane pytania, najchętniej wybierany sposób dostawy, najpopularniejszy sposób płatności oraz średnia wartość koszyka zakupowego.

 

Ostatnia część to z kolei wprowadzenie do trendów wnętrzarskich, które obowiązywać będą przez cały 2017 rok. O komentarz do tego punktu również poproszony został ekspert portalu dekoria.pl.

 

Raport to lektura dedykowana zarówno osobom planującym remont wiosną 2017, jak i pasjonatom urządzania wnętrz. Pozwoli bowiem poznać gusta oraz potrzeby internautów, poszukujących produktów do wyposażenia wnętrz w sieci.

 

Patronat medialny nad publikacją objęły serwisy: mieszkaniezpomyslem.pl, wnetrzeiogrod.pl oraz nowymagazyn.eu, a także blogi Lovely Place oraz KM we wnętrzu.

 

Pełen raport można bezpłatnie pobrać ze strony: www.okazje.info.pl/pdf/Rok-2016-we-wnetrzach-raport-luty-20176-Okazje-info.pdf

 

 

07 lutego 2017

Romantyczny walentynkowy wieczór w domu – zainspiruj się

Szczególną datą dla wszystkich zakochanych osób jest 14 lutego. Tego dnia warto zaskoczyć swoją drugą połowę i zaplanować coś naprawdę wyjątkowego. W Walentynki w restauracjach, kawiarniach czy kinach panuje jednak spory ścisk, dlatego doskonałym pomysłem będzie zaaranżowanie romantycznego wieczoru w zaciszu własnego domu. Eksperci z Okazje.info zebrali kilka produktów, które pozwolą stworzyć niezwykły, miłosny klimat.

 

Wielkimi krokami zbliża się do nas Święto Zakochanych. Już teraz warto zastanowić się, w jaki sposób chcemy pokazać drugiej połowie, jak bardzo ją kochamy. Alternatywą dla kolacji w restauracji czy wyjścia do kina może być spędzenie Walentynek w domu. Jak codzienne otoczenie zamienić w wyjątkową przestrzeń? Wystarczy tylko zadbać o odpowiedni, romantyczny nastrój.

Warto na przykład przygasić światło i porozstawiać lampiony ze świecami oraz mniejsze, zapachowe świece. Ten prosty trik zmieni nasze wnętrze w przytulne i klimatyczne.

Niezwykle romantycznym pomysłem będzie także rozpalenie kominka i postawienie obok niego miękkich puf w kolorze czerwonym, na których zakochani z przyjemnością spędzą cały wieczór. Z kolei na kanapie powinny znaleźć się duże, przytulne poduszki. Te drobne elementy sprawią, że ten wieczór będzie intymny i niezapomniany. – powiedziała Aleksandra Chłapińska, ekspert Okazje.info.

Podczas organizowania takiego wieczoru warto zwrócić uwagę na detale i np. grzane wino podać w kubku z romantycznym napisem czy motywem serca, wspólne zdjęcia z najcudowniejszych chwil umieścić w ramkach i zadbać o walentynkowe ozdoby takie jak: zegar w kształcie serca, dekoracja z napisem love, czy figurka przedstawiająca zakochanych.

Walentynki to jedyny taki dzień w roku, dlatego warto w szczególny sposób spędzić go z ukochaną osobą. Jeśli zależy nam, aby było naprawdę romantycznie, to postawmy na niezwykły wieczór w domu.

Po więcej inspiracji warto zajrzeć na stronę Okazje.info: http://www.okazje.info.pl/lf/dom-i-ogrod/plakat-obraz-red-love.html

01 lutego 2017

5 pomysłów na walentynkowy prezent

Wielkimi krokami zbliża się do nas święto wszystkich zakochanych. To jedyny taki dzień w roku, dlatego warto spędzić go ze swoją drugą połówką. Przepisem na udane Walentynki jest kolacja przy świecach, wyjście do kina czy śniadanie do łóżka. Jednak najprzyjemniejszym i niezwykle romantycznym elementem tego święta są oczywiście prezenty. Czym najlepiej obdarować ukochaną osobę? Specjaliści z Okazje.info przygotowali listę upominków dla niej i dla niego.

Romantyczny zestaw na wspólne wieczory

To wyjątkowy pomysł na prezent, który może składać się na przykład z dużych poduszek w stylu retro z romantycznym napisem oraz szklanego lampionu z rączką do wygodnego przenoszenia. Ten zestaw to przepis na stworzenie romantycznej atmosfery w domowym zaciszu, przy kominku czy z lamką wina na wygodnej kanapie. Dwie poduszki i lampion sprawią, że będzie przytulnie, wygodnie i klimatycznie.

Wspomnienia zamknięte w ramie

Prezentem, który doskonale wyrazi nasze uczucia jest kolaż ze zdjęciami z najcudowniejszych chwil spędzonych razem. Fotografie przepięknie będą się prezentować w kilku ramach różnej wielkości, połączonych ze sobą w jedną całość. Taki prezent to wyjątkowa pamiątka na lata, która z pewnością sprawi radość każdej osobie.

Dedykowana skrzynia z upominkami

Jako walentynkowy prezent idealnie sprawdzi się także drewniana skrzynia lub pudełko z upominkami dedykowanymi drugiej połowie. Do jej środka można włożyć zestaw kosmetyków, perfumy, wino wraz z kieliszkami czy ulubione słodycze. Prezent stanie się jeszcze bardziej wyjątkowy, gdy na skrzyni lub pudełku własnoręcznie napiszemy kilka miłych słów od siebie.

Śniadanie do łóżka

Jeśli chcemy wprowadzić do swojego związku nieco romantyzmu, to w Walentynki przygotujmy ukochanej osobie śniadanie do łóżka. Podajmy je na pięknej tacy w stylu skandynawskim, a ulubioną kawę w specjalnych kubkach dla niej i dla niego.

Słoik pełen niespodzianek

Jeśli naprawdę chcemy zaskoczyć obdarowywaną osobę, to warto pomyśleć nad prezentem typu „hand made”. Jak go zrobić? Wystarczy szklany stoik z ozdobną nakrętką, a w jego środku własnoręcznie podpisane karteczki, np. „50 powodów, dla których Cię kocham”. To prosty, a zarazem wyjątkowy pomysł na prezent.

Walentynki to magiczny czas, który w całości powinniśmy poświęcić naszej drugiej połowie. W tym dniu warto sprawić ukochanej osobie radość i z tej okazji podarować jej romantyczny upominek.

Więcej propozycji prezentów z okazji Dnia Zakochanych można znaleźć na stronie www.okazje.info

Dodatkowe informacje