Dla mediów

< powrót do informacji prasowych

Energooszczędne i duże telewizory – tego szukamy

Specjaliści Porównywarki Cen Okazje.info już po raz trzeci przyjrzeli się popularności kategorii Telewizory. Kolejna edycja raportu pozwoliła poznać preferencje zakupowe Internautów w 2013 roku i wskazać różnice w trendach względem poprzednich lat.

Preferencje zakupowe Internautów w kategorii Telewizory w roku 2013 znacząco różnią się względem roku poprzedniego. Zmiany widoczne są zarówno w odniesieniu do popularności określonych typów tego sprzętu, jak i wybieranej przez Internautów ceny czy producentów.

W roku 2012 duża część Polaków z powodu cyfryzacji telewizji naziemnej decydowała się na zakup nowego telewizora. Zaważyło to na ogromnej popularności tej kategorii w tamtym okresie. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się odbiorniki określane jako LED, ale to telewizory z technologią 3D Internauci uznali za hit roku 2012. Co ważne, w2013 roku telewizory w technologii 3D umocniły znacząco swoją pozycję, zgarniając aż 36% zainteresowania Internautów.

Z raportu wynika, że prawdziwymi zwycięzcami ostatnich 12 miesięcy zostały telewizory LED. Dostępność modeli w coraz atrakcyjniejszych cenach, popularność odbiorników o większych przekątnych, a przede wszystkim ich energooszczędność z pewnością przyczyniły się do tego sukcesu.

Z drugiej strony warto zauważyć, że w roku 2013 zwiększyło się zainteresowanie droższymi modelami. Skłonność do inwestycji w sprzęt oznaczać może początek nowego trendu zakupowego – poszukiwania wyjątkowych, nowoczesnych telewizorów. Pozwala to przypuszczać, że kupowanie najtańszych modeli, w dużej mierze związane z zeszłorocznym procesem cyfryzacji telewizji naziemnej, powoli mija. Statystyczny kupujący nowy telewizor to zatem coraz częściej świadomy konsument, który oczekuje nie tylko korzystnej ceny, ale przede wszystkim wysokiej jakości sprzętu połączonej z pewnością zakupu.

Zainteresowanych szczegółowymi danymi odnośnie zakupowych preferencji Internautów zapraszamy do pełnej wersji raportu „Preferencje zakupowe w kategorii Telewizory”.

Dodatkowe informacje