Dla mediów

< powrót do informacji prasowych

Okazje.info - już 6. lat na rynku e-commerce

Porównywarka Cen Okazje.info funkcjonuje z sukcesami na rynku e-commerce już sześć lat. Tegoroczne urodziny zbiegły się z innym ważnym wydarzeniem - pierwszą rocznicą Programu Wiarygodne Opinie - jest więc podwójna okazja do świętowania. Pora na pierwsze podsumowanie projektu po 12 miesiącach od jego uruchomienia.

Z okazji pierwszej rocznicy startu Programu Wiarygodne Opinie, Okazje.info przygotowały zarówno dla użytkowników, jak i Partnerów Porównywarki wyjątkową niespodziankę. Na podstawie wysokości i ilości wystawianych opinii oraz w oparciu o czynniki wskazywane przez klientów jako kluczowe przy zakupie, stworzony został ranking sklepów biorących udział w Programie. Najczęściej rekomendowani sprzedawcy zostali wyróżnieni specjalnymi odznaczeniami - Finalista Wiarygodne Opinie 2013. Wszyscy zwycięzcy widoczni są na stronie rankingu.

W Programie Wiarygodne Opinie bierze aktualnie udział ponad 400 sklepów. Od początku  funkcjonowania Programu opublikowanych zostało ponad 100 tys. opinii, realnie przyczyniających się do ułatwiania decyzji zakupowych klientów, a także do zwiększania zaufania do sklepów, które te rekomendacje otrzymały. W dobie rosnącej konkurencji i konieczności budowania pozytywnego wizerunku ma to istotny wpływ na wyniki sklepów i korzyści zakupowe dla Internautów.

Intensywny rozwój PWO to tylko jedno z wielu osiągnięć Porównywarki, mających miejsce na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy. Okazje.info od początku były zaangażowane w tworzenie się nowej organizacji mającej na celu reprezentowanie branży e-commerce na polskim rynku - Izby Gospodarki Elektronicznej. Intensywne działania poprzedzone badaniami wśród Partnerów i użytkowników doprowadziły też do powstania Klubu Okazje.info - programu lojalnościowego, będącego kolejnym po PWO narzędziem wspomagającym sklepy w zwiększaniu zaangażowania klientów.

Prowadzone od samego początku funkcjonowania Porównywarki na rynku, konsekwentne działania, mają swoje przełożenie na jej zasięg - Okazje.info to obecnie trzeci* pod względem zasięgu serwis e-commerce w Polsce.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z urodzinową infografiką Okazje.info - 6 lat na rynku. I rocznica Programu Wiarygodne Opinie

*Badanie Megapanel PBI/Gemius sierpień 2013 

Dodatkowe informacje