Dla mediów

< powrót do informacji prasowych

Jakie opony zimowe wybierają kierowcy - raport

Zbliża się sezon zimowy, a co za tym idzie już niedługo możemy spodziewać się pierwszego paraliżu na drogach. Jak pokazują dane zawarte w raporcie ‘Opony zimowe na Okazje.info. Wybór użytkowników’ – polscy kierowcy starają się być lepiej przygotowani na nagły atak zimy niż służby odpowiedzialne za odśnieżanie ulic. O przystosowaniu samochodów do trudnych warunków na drodze zaczynają myśleć już jesienią.

 

Nasz klimat lubi zaskakiwać mrozem i śnieżycami na długo przed nastaniem kalendarzowej zimy. By czuć się bezpiecznie podczas nagłego załamania pogody i przy okazji uniknąć kolejek w punktach wulkanizacyjnych, wielu kierowców wymienia opony znacznie wcześniej. Potwierdzają to dane zebrane przez analityków Okazje.info, z których wynika, że największe zainteresowanie kategorią ‘Opony’ odnotowywane jest w październiku.

- Wymiana tylko dwóch opon jest nadal dość popularną praktyką. Różnice w przyczepności, czy układzie bieżnika nie dają jednak szansy na pełne wykorzystanie właściwości modeli zimowych. Eksperci zalecają więc wymianę całego kompletu – mówi Michał Delekta, specjalista Okazje.info. – Analiza preferencji cenowych Internautów, pozwala jednak przypuszczać, że coraz większe grono kierowców zdaje sobie z tego sprawę, poszukuje więc nieco droższych opon i częściej decyduje się na zakup czterech sztuk dodaje. Z raportu wynika, że 40% odwiedzających kategorię ‘Opony’ poszukuje produktów z przedziału 300-500 zł, a 36% wybiera artykuły w cenie 100-300 zł.

Zmotoryzowani konsumenci zdają sobie sprawę z tego, że najwyższą gwarancję bezpieczeństwa i komfortu jazdy dają opony, wybrane zgodnie z zaleceniami producenta samochodu. Najważniejszymi kryteriami ich wyboru były więc parametry techniczne takie jak średnica, szerokość oraz profil. Filtry producenta i ceny, bezkonkurencyjne w innych grupach produktowych, odgrywają tutaj rolę drugorzędną. Jakich jeszcze wyborów dokonali polscy kierowcy, jakie były najpopularniejsze modele ogumienia można dowiedzieć się z pełnej wersji raportu. Zapraszamy do lektury. 

Dodatkowe informacje