Dla mediów

< powrót do informacji prasowych

Na wakacje z nawigacją - raport


Powrót do czasów, kiedy na mapie rozłożonej na desce rozdzielczej szukaliśmy docelowego punktu naszej wyprawy byłby dziś bardzo trudny. Przyzwyczailiśmy się do podróżowania z nawigacją i jak dowodzi raport Okazje.info,  „Car audio i nawigacje – hity użytkowników”, nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie kierowcy znów sięgnęli po mapy i atlasy.

Sezon wiosenno-letni, a wraz z nim intensywne przygotowania do urlopowych wojaży, to wyjątkowo dobry czas dla producentów sprzętu nawigacyjnego. Dla wielu Polaków urządzenia GPS stały się niezbędnym elementem wakacyjnego bagażu, o czym świadczą między innymi - druga pozycja Nawigacji samochodowych wśród najpopularniejszych kategorii na Okazje.info oraz dziewięć lokat, zajętych przez nawigacje w lipcowym rankingu 100 top produktów Porównywarki.

Jak pokazują zebrane dane, podczas zakupu urządzeń nawigacyjnych, aż 70% Internautów uzależnia swój wybór od producenta. W myśl zasady, że sprawdzona marka jest równoznaczna z gwarancją jakości, największym zainteresowaniem cieszy się sprzęt znanych firm, takich jak TomTom, Lark, czy GoClever. Cena, będąca dla innych produktów z kategorii elektroniki użytkowej, drugim pod względem popularności kryterium determinującym decyzje zakupowe, w przypadku urządzeń GPS, traci swoją wysoką pozycję, ustępując miejsca filtrowi dostawcy map. – Taki rozkład sił nie jest zaskoczeniem. To przecież dokładność, aktualność oraz zawartość zainstalowanego pakietu map decyduje o użyteczności naszej nawigacji - mówi Przemysław Taborowski, specjalista Okazje.info. – Obecnie niekwestionowanym liderem wśród dostawców jest Automapa, która charakteryzując się precyzją, intuicyjnością obsługi i ciekawą grafiką, zdobyła zaufanie aż 97% Internautów – dodaje.

W sezonie wakacyjnych wyjazdów wyraźnie wzrasta także zainteresowanie produktami z kategorii Car audio. Największą popularnością w tej grupie produktowej cieszą się dostarczające aktualnych informacji o stanie dróg i policyjnych kontrolach - CB-radia oraz radioodbiorniki, wyposażone w szeroki pakiet funkcjonalności, umożliwiających słuchanie podczas podróży ulubionej muzyki. O tym, jakimi kryteriami kierujemy się, wybierając sprzęt elektroniczny do naszych samochodów, można przeczytać w raporcie „Car audio i nawigacje – hity użytkowników”.

Dodatkowe informacje