Dla mediów

< powrót do informacji prasowych

Czas na grilla!


Grillowanie to nie tylko uczta dla podniebienia, ale także beztroski relaks i wiele miłych chwil spędzonych w gronie najbliższych. Nic więc dziwnego, że wraz z nastaniem pierwszych cieplejszych dni rozpoczynamy intensywne przygotowania do hucznej inauguracji sezonu grillowego.

Początek tegorocznej kalendarzowej wiosny zaskoczył nas mrozem i opadami śniegu. Zimowa aura wydawała się nie mieć końca, Polacy odkładali więc plany biesiady na świeżym powietrzu na pierwszy z długich majowych weekendów. Jak pokazują dane zebrane przez Porównywarkę Cen Okazje.info, w kwietniu zainteresowanie Internautów kategorią Grille, w porównaniu z rokiem ubiegłym było niższe prawie dwukrotnie. Sytuacja zmieniła się nieco podczas majówki, ale wyraźny wzrost popularności akcesoriów do grillowania odnotować można było dopiero pod koniec miesiąca, tuż przed kolejnym długim weekendem.

Tegoroczny sezon grillowy, różni się od sezonów poprzednich nie tylko datą swojej inauguracji. – Tradycyjne grille, pozwalające na szybkie przyrządzenie najprostszych potraw, Polakom przestały już wystarczać. Dziś na grillach chcemy wędzić i gotować wykwintne dania oraz biesiadować niezależnie od kaprysów pogody – mówi Tomasz Pieróg, właściciel sklepu Grillcenter.pl - Aktualnie największym powodzeniem cieszą się grillowędzarnie, wyposażone w blaszane pokrywy i kominy, umożliwiające sprawowanie kontroli nad ilością dymu. Ciekawym zjawiskiem jest również systematycznie rosnąca popularność żeliwnych kociołków myśliwskich, która sugerować może powrót mody na tradycyjne ogniska- dodaje.

Polacy chętnie korzystają też z dostępnej na stronach Porównywarki porady „Stawiamy grille murowane”. Grille odlane z betonu są bowiem nie tylko solidną inwestycją na lata, ale również ciekawą ogrodową dekoracją.

Osoby poszukujące sprzętu do grillowania, swoje zakupowe decyzje uzależniają w pierwszej kolejności od ceny, następnie - od producenta. Zdecydowana większość Internautów wybiera modele do 150 zł. Droższe grille poszukiwane są znacznie rzadziej. Niekwestionowanym liderem wśród producentów sprzętu grillowego jest firma Mastergrill, która zdobyła zaufanie ponad 83% Internautów. Na podium znalazły się także marki Weber oraz Campingaz.

Nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie Polacy przestali grillować. Można jednak przypuszczać, że intensywny rozwój rynku grilli, sprawi że przyrządzanie potraw, godnych największych mistrzów sztuki kulinarnej, będzie jeszcze łatwiejsze. A może grillem przyszłości zostanie „Helios” – wynaleziony przez Seana McGreevy’ego, model wykorzystujący energię słoneczną, czekający już na wejście do masowej produkcji? Zapewne dowiemy się tego wraz z nastaniem kolejnego sezonu grillowego.

 

Dodatkowe informacje