Dla mediów

< powrót do informacji prasowych

Polska na sportowo - raport


Nie od dziś wiadomo, że sport to zdrowie. Dobrze zaplanowany trening poprawia kondycję, kształtuje sylwetkę oraz motywuje organizm do wydzielania endorfin - hormonu szczęścia. Z raportu przygotowanego przez Porównywarkę Cen Okazje.info wynika, że Polacy wzięli sobie co serca znane przysłowie, mówiące o tym, że „w zdrowym ciele zdrowy duch” i wraz z nadejściem wiosny, rozpoczęli intensywne przygotowania do sezonu zwiększonej aktywności fizycznej.

Tegoroczna zima wydawała się nie mieć końca. Nic więc dziwnego, że kiedy tylko pogoda nieco się poprawiła, Polscy Internauci rozpoczęli intensywne poszukiwania nowego sprzętu do rekreacji. W porównaniu z zimowymi miesiącami, zainteresowanie kategorią Sport i Zdrowie wśród użytkowników Okazje.info wzrosło o 13% - a apogeum tej popularności jeszcze przed nami.

Wiosenna aura zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu, Polacy najczęściej wybierają więc sprzęt outdoorowy (67,59%), który wyraźnie deklasuje akcesoria do siłowni i fitness (19,56%) oraz te przeznaczone do sportów zespołowych, rakietowych i rekreacyjnych (12,85%).

Z raportu wynika również, że najpopularniejszym produktem w kategorii Sport i Zdrowie są rowery, generujące aż 94% odsłon. - Od kilku lat jazda na rowerze jest po prostu modna. Poprawa kondycji fizycznej, szansa na uniknięcie korków i poszukiwań miejsca parkingowego, aż wreszcie ochrona środowiska przed kolejną porcją spalin, to tylko niektóre z argumentów, wpływających na systematyczne powiększanie się grona cyklistów – mówi Marcin Ryske, Brand Manager Okazje.info - Wybór roweru Internauci uzależniają przede wszystkim od jego przeznaczenia i marki. Aktualnie największą popularnością cieszą się modele miejskie. Liderem wśród producentów jest firma Arkus & Romet Group – dodaje.

Największe zainteresowanie wśród sprzętów indoorowych, wzbudzają rowerki treningowe oraz orbitreki. O preferencjach Polaków, planujących stworzenie własnej, domowej siłowni przeczytacie w raporcie „Sport to zdrowie. Zainteresowanie Internautów akcesoriami sportowymi w okresie wiosennym”.  

Dodatkowe informacje