Dla mediów

< powrót do informacji prasowych

Tablet hitem tegorocznego sezonu komunijnego

Co kupić dziecku na Pierwszą Komunię? Jeszcze kilka lat temu odpowiedź na to pytanie wydawała się oczywista – rower, zegarek, aparat fotograficzny, albo pamiątkowy medalik. W pewnym momencie jednak tradycyjne komunijne prezenty utraciły swoją pozycję, ustępując miejsca technologicznym nowinkom i innym produktom, których wcześniej nikt nie rozpatrywałby w kategorii prezentu na tę okazję. W roku 2012 popularnością cieszyły się trampoliny, quady i jeże pigmejskie. Hitem tego sezonu będą z kolei tablety i smartfony.

Potwierdziły się prognozy, przytaczane między innymi przez Gazetę Prawną, zapowiadające dominację tabletów na rynku prezentów komunijnych. Z danych zebranych przez Porównywarkę Cen Okazje.info wynika, że w stosunku do ubiegłego roku zainteresowanie tego typu urządzeniami wzrosło o 290%. – Laptopy, odtwarzacze mp3 i konsole do gier, dotąd często wybierane przez komunijnych gości, straciły na popularności. Takiego obrotu sprawy można się było jednak spodziewać skoro tablety nie tylko integrują większość funkcji tych urządzeń, ale są po prostu modne - mówi Aleksandra Lisiecka, PR & Marketing Assistant Okazje.info. - Osoby planujące zakup tabletu na Komunię wybierają albo modele niedrogie i mniej zaawansowane technologicznie, albo decydują się na znacznie droższe, rynkowe premiery – dodaje. Do tabletów wybieranych najczęściej w ciągu ostatnich tygodni przez użytkowników Okazje.info należały: Lark FreeMe 70.0 (od 149 zł), Sony S 16GB 3G (od 1499 zł) oraz Asus Transformer TF300T 16GB (od 1299 zł).

Drugą pod względem popularności w sezonie komunijnym, grupą urządzeń są smartfony, które w stosunku do roku ubiegłego odnotowały 76%-owy wzrost popularności. Na Pierwszą Komunię wybierane są tańsze modele, takie jak Sony Ericsson Satio U1i (od 599 zł), GOclever Fone 500 (od 558 zł), czy Samsung Utopia GT-S5610 (od 292 zł).

Mimo wyraźnej dominacji elektroniki, nadal dużym zainteresowaniem cieszą się prezenty dla fanów aktywności na świeżym powietrzu. W tej kategorii liderem są oczywiście rowery. Coraz częściej kupowane są również skutery. Popularne w ubiegłych latach quady wyszły już z komunijnej mody.

Dokonanie wyboru spośród tak bogatej oferty rynkowej to dla komunijnych gości ogromne wyzwanie. Podczas podejmowania tej trudnej decyzji warto się jednak zastanowić, czy popularność elektronicznych gadżetów rzeczywiście wynika z potrzeb najmłodszych, czy jest po prostu spełnieniem marzeń dorosłych. 

Dodatkowe informacje