Dla mediów

< powrót do informacji prasowych

Tablety podbijają serca polskich internautów


Tablety pojawiły się na rynku elektroniki użytkowej zaledwie kilka lat temu, jednak raport przygotowany przez Porównywarkę Cen Okazje.info dowiódł, że zdobyły już ogromną popularność i wiele wskazuje na to, że wkrótce będą mogły poszczycić się tytułem najpopularniejszego urządzenia mobilnego.

Na Okazje.info tablety dołączyły do grup produktowych w kategorii Komputery na początku 2011 roku. Od tego momentu zainteresowanie nimi zwiększyło się ponad stukrotnie i nadal intensywnie rośnie. Tablety, z wynikiem 8,64% wszystkich odsłon w swojej kategorii, palmę pierwszeństwa oddały tylko laptopom (14,48%). - Polscy internauci nie potrzebowali zbyt wiele czasu na zaakceptowanie tabletu, jako bogatego źródła informacji i rozrywki. Co więcej, już teraz można śmiało stwierdzić, że urządzenia tego typu są jednym z najbardziej pożądanych dóbr wśród elektroniki użytkowej. Rokowania na przyszłość wskazują, że swoją popularnością niebawem przyćmią czytniki e-book, przenośne konsole do gier, a nawet smartfony – mówi Bartłomiej Adel Vent, specjalista Okazje.info i redaktor serwisu Gamenode.pl.

Przyczyn spektakularnej kariery tabletów jest wiele – jedna z najważniejszych to dynamiczny rozwój ich rynku. Duże zróżnicowanie pod względem ceny i parametrów technicznych udostępnia tablety bardzo szerokiemu gronu konsumentów.- Wśród osób planujących zakup tabletu funkcjonują dwie grupy. Pierwszą stanowią ci, którzy szukają ofert, pozwalających uzyskać jak najwięcej za jak najmniej. Do drugiej należą konsumenci, wybierający sprzęt droższy, znanej marki lub w pewien sposób ekskluzywny – stwierdza Bartłomiej Adel Vent.

Z raportu wynika, że szczególnym zainteresowaniem internautów cieszą się tablety o ekranach 7 i 10 cali, kosztujące nie więcej niż 500 zł. Najpopularniejszym systemem operacyjnym jest Android, wybierany przez ponad połowę użytkowników, motywowanych otwartością na personalizację oraz ciągłą perspektywą jego rozwoju. Zaufanie, jakim konsumenci obdarzyli Androida, przekłada się również na ranking top producentów, na którym czołowe miejsca zajmują firmy, oferujące tablety wyposażone w ten właśnie system. Aktualnie największym uznaniem internautów cieszy się Samsung Galaxy Tab 2 7.0 GT-P3110 – model oferujący wysoką jakość za relatywnie niską cenę.

Można przypuszczać, że w najbliższym czasie kategoria Tablety cieszyła się będzie jeszcze większą popularnością. Przed nami przecież gorący okres komunijny, podczas którego urządzenia mobilne z pewnością znajdą się wśród najpopularniejszych prezentów. Powodów, dla których przyszłe sukcesy rynku tabletów stają się pewnikiem jest jeszcze wiele. O wszystkich przeczytać można w raporcie Mobile – jakich tabletów poszukuje użytkownik.

Dodatkowe informacje