Dla mediów

< powrót do informacji prasowych

Amazon na Okazje.info - rok pełen sukcesów


Każda rocznica to doskonała okazja do wszelkiego rodzaju bilansów i podsumowań. Z tego właśnie powodu Porównywarka Cen Okazje.info przygotowała infografikę, prezentującą kluczowe aspekty trwającej już ponad rok współpracy z Amazon.co.uk - jednym z największych na świecie sklepów internetowych.

Amazon dołączył do grona partnerów Okazje.info w styczniu 2012 roku. W przeciągu kolejnych miesięcy jego oferta, dostępna na stronach Porównywarki była systematycznie rozbudowywana. Dziś obejmuje ponad 300 tysięcy produktów. Przeprowadzona analiza dowiodła, że zainteresowanie internautów ofertą brytyjskiego sklepu stale rośnie. 

- Sprawdziły się nasze ubiegłoroczne prognozy. Polscy internauci, skuszeni możliwością pozyskania unikatowych artykułów wiodących światowych marek, przełamali w końcu swoje opory przed kupowaniem w zagranicznych sklepach - mówi Wojciech Karwowski, Key Account Manager Okazje.info. - Obok atrakcyjnej oferty produktowej, niezwykle istotnym czynnikiem wpływającym na ilość zamówień składanych na Amazon.co.uk były także, często praktykowane przez sklep, okresowe obniżki cen oraz opcja darmowej dostawy na zakupy powyżej 25 funtów - dodaje.

Analiza Porównywarki dowiodła, że z oferty Amazona korzystają nie tylko łowcy promocji, ale również zwolennicy towarów luksusowych oraz osoby, poszukujące wyjątkowych produktów na specjalne okazje. Przykładowo, najdroższym artykułem kupionym przez użytkownika Okazje.info był pierścionek zaręczynowy z diamentem, wart ponad 9 tys. zł.

Zarówno wśród poszukiwaczy rabatów, jak i internautów, którzy nie kierują się kryterium ceny, największym zainteresowaniem cieszyła się kategoria Odzież i dodatki. Należało do niej prawie 32% z 2 tys. produktów nabytych przez użytkowników Porównywarki na Amazon.co.uk. Wszystkich, którzy chcieliby poznać najpopularniejsze odzieżowe marki, oraz przyjrzeć się bliżej najczęściej wybieranym artykułom, zapraszamy do zapoznania się z infografiką.

Dodatkowe informacje