Dla mediów

< powrót do informacji prasowych

Overmax i Sony liderami rynku konsol


Choć pojedynek na szczycie toczy się między Xboxem i PlayStation, coraz większą uwagę internautów przyciągają modele niskobudżetowe. W gorącym, przedświątecznym okresie nieoczekiwanym faworytem został Overmax, poszukiwany przez 60% konsumentów. Infografika Porównywarki Okazje.info pokazuje też, że multimedialny potentat Sony ma rzeszę wiernych fanów, którzy zapewniają mu zwycięstwo nad konkurencyjnym sprzętem Microsoftu.

Według danych zebranych przez analityków serwisu, konsole i gry zajmują ważne miejsce na gwiazdkowych listach zakupowych Polaków. Zainteresowanie tego typu asortymentem wzrosło w ostatnich tygodniach niemal trzykrotnie! Oglądalność większą o 32% odnotowały także gry na konsole oraz PC.

W grupie konsumentów przeglądających kategorię Gry i Oprogramowanie dostrzegliśmy dwa trendy. – mówi Bartłomiej Adel Vent, specjalista  Okazje.info i redaktor serwisu Gamenode.plDla 26% z nich kluczowa w wyborze konsoli jest cena – stąd tak wysoka pozycja marki Overmax. Ta tendencja jest jasna, bo w okresie przedświątecznym najczęściej kupujemy konsole dla najmłodszych. Jednocześnie wielu spośród naszych użytkowników kuszą nowe modele wiodących marek – najczęściej wybieraną konsolą stacjonarną była PlayStation 3 SuperSlim.

W segmencie gier widać wzrost zainteresowania kontrolerami ruchowymi, przejawiający się w popularności tytułów Kinect Sports i Wonderbook. Z drugiej strony zestawienie Porównywarki pokazuje przywiązanie graczy do marki PlayStation oraz masowych produkcji takich jak FIFA 13, Little Big Planet lub EyePet. Polscy gracze aktywnie korzystają też z gier na PC.

Przyszły rok zapowiada się emocjonująco. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że zarówno Sony jak i Microsoft zaprezentują konsole nowej generacji. – dodaje ekspert Okazje.info - Kalendarz premier jest już zapełniony superprodukcjami. Pikanterii całości dodaje fakt pojawienia się nowych graczy - androidowej konsoli OUYA czy telewizorów od Apple i Valve. Dlatego spodziewamy się, że 2013 rok zaowocuje jeszcze większym zainteresowaniem multimedialną rozrywką.

O innych rynkowych trendach dotyczących gier i konsol można dowiedzieć się z infografiki. >>zobacz 

Przeczytaj o naszej publikacji:

 

http://polygamia.pl/Polygamia/1,107165,13052590,Jakimi_konsolami_Polacy_interesuja_sie_na_tyle__by.html?bo=1

Dodatkowe informacje