Dla mediów

< powrót do informacji prasowych

Porównywarka i startup promują zdrowy tryb życia


Jeden z największych serwisów polskiego e-commerce Okazje.info postanowił wesprzeć akcję promocyjną nowej społeczności internetowej – Ruszamysie.pl. Porównywarka i społecznościowy startup postawiły na promowanie idei i ducha sportu poprzez konkurs z nagrodami realizowany na Facebooku.

Facebook pozwala na osiągnięcie efektu wirusowego i zainteresowanie akcją tysięcy użytkowników. Żeby wziąć udział w konkursie trzeba odpowiedzieć na pytania w sportowym quizie. Swoje szanse można zwiększyć, zapraszając do udziału znajomych z Facebooka. Dlaczego firmy zdecydowały się na współpracę akurat teraz?

Jak wynika z badania TNS OBOP Aktywność fizyczna Polaków w okresie jesienno – zimowym jedynie 10% Polaków rusza się dla zdrowia. - Przy malejących temperaturach za oknem powinniśmy pamiętać, że taniec, bieganie, siłownia to aktywności, które nie wymagają wiosennej aury. Konkurs ruszamysie.pl ma być dodatkowym bodźcem do tego by wyjść z domu i być aktywnym niezależnie od płci, wieku i kondycji fizycznej. - mówi Przemysław Śmit z Ruszamysie.pl.

TNS OBOP ujawnia również, że głównymi przeszkodami w uprawianiu sportu dla Polaków są brak czasu (38%) i zmęczenie (29%). - W codziennej działalności Okazje.info dążymy do tego, by ułatwiać życie internautom i oszczędzać ich czas, który mogą spożytkować na relaks i odpoczynek. Cieszymy się, że naszym doświadczeniem możemy wpierać ciekawe i wartościowe społecznie projekty internetowe, jak Ruszamysie.pl. Warto wykorzystywać potencjał, jaki dają social media, do promowania ważnych inicjatyw – mówi Magdalena Zasuń z Okazje.info.

Nagrodami w konkursie są bony na zakupy o wartości kilkuset złotych każdy ufundowane przez sklepy internetowe: do-tanca.pl, ebuty.pl, runnersclub.pl, bcaa.pl i goods.pl. Konkurs trwa do 23 grudnia, więc nagrody mogą również stać się miłym prezentem w okresie przedświątecznej gorączki lub pod choinkę.

Artykuł opublikowano w prportal.pl, mamstartup.pl.

Dodatkowe informacje