Dla mediów

< powrót do informacji prasowych

Tegoroczna Gwiazdka na bogato

Jak wynika z raportu Deloitte, Polacy planują wydać na organizację Gwiazdki o 20% więcej niż w ubiegłym roku. I choć nie zamierzamy oszczędzać, warto zwrócić uwagę na porównanie cen wymarzonych produktów w różnych sklepach. Jak wynika z danych Okazje.info, średnie różnice cenowe w popularnych przed świętami kategoriach sięgają kilkuset, a nawet kilku tysięcy złotych.

Średnio o 481 zł różnią się ceny ekspresów do kawy w poszczególnych sklepach, w przypadku konsol do gier i aparatów cyfrowych to odpowiednio 432 i 370 zł. Największe różnice pomiędzy najwyższą i najniższą ceną dotyczą wyjątkowo modnych telewizorów 3D - średnio 2450 zł. Dla lustrzanek cyfrowych średnia różnica wynosi ponad 3 tysiące złotych. 

Jednak, jak pokazują statystyki Okazje.info, w tym roku elektronika przegrywa z hobby, a gwiazdkowe zakupy będą nastawione na przyjemności. Po ubiegłorocznym kryzysie polscy Internauci pozwalają sobie na mniej praktyczne, choć równie satysfakcjonujące upominki. Tuż przed świętami bardziej popularne niż AGD i RTV są: sprzęt sportowy, bielizna, zabawki i gadżety. Ściągę z najpopularniejszymi gwiazdkowymi propozycjami można znaleźć na specjalnie przygotowanej stronie Okazje.info. 

- Dzieci znajdą pod choinką gry planszowe (wzrost oglądalności o 157%) oraz zabawki edukacyjne i elektroniczne. Do łask wracają też łyżwy i sanki, które otwierają listę kategorii z największym miesięcznym wzrostem popularności. - mówi Justyna Staszewska z Okazje.info. - Z kategorii sportowych popularne są też: sprzęt fitness, akcesoria do jogi i pilates oraz sprzęt narciarski. Tutaj różnice w cenie wahają się zwykle od kilkunastu do około 100 zł.

Poniżej tabelka przedstawiająca różnice cenowe dla najpopularniejszych produktów:Informację opublikowali:

inwestycje.pl, poile.pl, time4men.plecommerce.edu.pl

Dodatkowe informacje