Dla mediów

< powrót do informacji prasowych

Mikołaj w InternecieInternauci poczuli Święta. Konsole do gier, ekspresy do kawy, perfumy, bielizna i sprzęt RTV to tegoroczne typy kupujących w sieci Mikołajów. Według danych internetowej porównywarki cen okazje.info.pl zainteresowanie tymi kategoriami wzrosło przed Świętami nawet o kilkaset procent.

40 cali pod choinkę

Na internetowych listach prezentów sprzęt RTV zajmuje bardzo wysoką lokatę . Internauci interesują się przede wszystkim odtwarzaczami mp3, kinem domowym oraz konsolami do gier. W porównaniu z początkiem listopada zainteresowanie grami na PlayStation 3 wzrosło o 335%. Renesans przezywają też ramki cyfrowe. Jeszcze w pierwszym tygodniu listopada poszukiwało ich zaledwie 200 osób,  teraz - 5 razy więcej. Mimo kryzysu spora grupa klientów wybiera w tym roku kosztowne prezenty – telewizory plazmowe, kino domowe, czy laptopy. Oferty telewizorów plazmowych w pierwszych dniach grudnia odwiedziło prawie 2 razy tylu potencjalnych kupujących co miesiąc wcześniej.

Bezpieczne perfumy

Spośród bardziej tradycyjnych podarków wymienić można damskie i męskie perfumy, którymi interesuje się już o 168 i 184% więcej e-klientów. Damskie zapachy awansowały na 7 miejsce pośród najczęściej poszukiwanych produktów. Panowie mogą się w tym roku spodziewać pod choinką golarek elektrycznych i bokserek. Odwdzięczą się podobnie – depilatorami i damską bielizną. Najmłodsi dostaną przede wszystkim zabawki, gry planszowe i modele do sklejania.

Przygotowań czas

Największy wzrost popularności odnotowują w grudniu sprzęty i akcesoria kuchenne. W czasie świątecznych przygotowań o wiele częściej kupujemy przybory do gotowania i pieczenia(900% więcej zainteresowanych), kieliszki, czy foremki do ciastek. Wśród sprzętu AGD świątecznym typem jest ekspres do kawy. Jego kupnem zainteresowało się na początku grudnia o 2000 osób więcej niż miesiąc wcześniej. Jednak palma pierwszeństwa w kategorii „największy wzrost popularności” bezwzględnie należy się...kartkom świątecznym. Ich notowania wzrosły o 3200%. 

przygotowała: Milena Bakalarz

Dodatkowe informacje