Dla mediów

< powrót do informacji prasowych

Czy zakupy przez Internet mogą być bezpieczne?Tomasz Zdunek postanowił sprawdzić czy zakupy przez Internet są bezpieczne i jak porównywarki cen chronią swoich użytkowników przed e-oszustami. W tym celu skontaktował się z naszym serwisem, Okazje.info. - Wszystkie sklepy korzystające z naszej porównywarki są wyposażone w specjalny system uaktualnień. W przypadku zmian np. braku jakiegoś artykułu na stanie lub redukcji ceny, w łatwy i szybki sposób można zmodyfikować swoją ofertę. Dodatkowo klient dzięki porównywarce jedynie sprawdza oferty. Ostateczną decyzję o zakupie podejmuje po zapoznaniu się ze szczegółami na stronie firmy. - mówi Anna Deneka.

W artykule pana Tomasza czytamy: - Za pomocą porównywarki w jednej chwili można sprawdzić, ile ten sam towar kosztuje w różnych sklepach internetowych. Dzięki temu na zakupach można zaoszczędzić niekiedy niezłą sumkę. Dlatego w niecałe trzy lata porównywarki zdobyły niesamowitą popularność. - Taka popularność niesie ze sobą dużą pokusę dla oszustów.

- To jest normalny biznes. Jeżeli sklep oszukuje lub wprowadza w błąd, to internauta już więcej do niego nie wróci. Myślę, że jest wiele sztuczek, jakie nieuczciwi przedsiębiorcy mogą stosować. Jednak zawsze jest to działanie na własną szkodę. Większość sklepów stara się dbać o swoją markę. - dodaje Anna Deneka.

Serwis Okazje.info zachęca więc swoich użytkowników do dokładnego czytania ofert, do pisania i korzystania z już istniejących opinii i komentarzy. Ponadto jako porównywarka oferujemy również forum jako platformę wymiany spostrzeżeń na temat produktów i sklepów.

Dodatkowe informacje