Dla mediów

< powrót do informacji prasowych

Już 90% Internautów kupuje przez InternetAnalizując fenomen kupowania przez Internet, Tomasz Zdunek, dziennikarz Internet Standard, powołał się między innymi na raport porównywarki cenowej Okazje.info. W artykule możemy przeczytać o powodach, dla których Polacy kupują przez Internet, o preferowanych formach płatności oraz o tym, co najchętniej wybierają.

- Według Dziennika Polska, który powołuje się na raport z Narodowego Testu Kupowania On-line przeprowadzonego przez Bank Zachodni WBK, 31% klientów wybiera zakupy w sklepie internetowym z powodu niskiej ceny. Na kolejnych miejscach jest wygoda i możliwość robienia zakupów z domu. - czytamy w artykule.

A jaką formę płatności preferujemy? 70% klientów preferuje przelew, a 20% - gotówkę przy odbiorze. Jak zauważa Tomasz Zdunek: - tylko 10% decyduje się na wypełnienie internetowego formularza numeru karty płatniczej.

Dalsza część artykułu nawiązuje do danych porównywarki Okazje.info: - (...) przed świętami szczególnie wzrosło zainteresowanie sprzętem RTV i akcesoriami kuchennymi. Internauci szukają przede wszystkim odtwarzaczy mp3, kompletów kina domowego oraz konsol do gier. Dla przykładu, od listopada zainteresowanie grami na Sony PlayStation 3 wzrosło o 335%.

Podobnie jest z przyborami do gotowania i pieczenia, gdzie odnotowuje się wzrost sprzedaży o 900% (tegorocznym świątecznym hitem wydaje się być ekspres do kawy).

Dodatkowe informacje